Nabadzība, pieaugošā nevienlīdzība un klimata krīze apdraud mūsu pasauli un nākotni. Mēs esam panākuši zināmu progresu, taču ne tik daudz, lai izpildītu visu tautu solījumus izpildīt attīstības programmu līdz 2030.gadam. Globālā nedēļa ir ikgadējs aicinājums rīkoties indivīdiem un organizācijām visā pasaulē, lai paātrinātu ilgtspējīgas attīstības mērķu (pazīstami arī kā globālie mērķi) sasniegšanu.

Šogad šīs nedēļas pasākumi visā pasaulē notika laika periodā no 20. līdz 30 septembrim. Globālo mērķu tematikā šogad tika organizēti daudzi un dažādi pasākumi: filmu festivāli, diskusiju forumi, globālo mērķu bingo spēles, pat streiki. Ļoti aktīvi šogad bija tieši studenti dažādās pasaules valstīs.

Sadarbībā ar vairākām biedrībām un Jēkabpils pašvaldības institūcijām mūsu pilsētā biedrība Izglītības iniciatīvu centrs arī organizēja vairākus pasākumus:  Krustpils kultūras namā vēl aizvien ir skatāma foto stāstu izstāde Cieņpilna dzīve visiem, bet uz vides ekrāna varēja skatīt video Ar cieņu par pārtiku, kurus jēkabpilieši varēja skatīt pateicoties sadarbībai ar biedrību Zaļā brīvība; NVO resursu centrā, sadarbībā ar ManaBalss.lv jēkabpiliešiem tika rādīti video par to, kā vislabāk veidot kampaņas un iesniegt savas iniciatīvas parakstu vākšanai; savukārt debašu asociācija QUO Tu domā? Galvenajā pilsētas bibliotēkā ar pasākuma dalībniekiem izspēlēja loģikas kļūdu spēli Populists, kas palīdz attīstīt kritisko domāšanu interesantā veidā.

Ikviens var organizēt kādu savu aktivitāti, aktivizēt savus līdzcilvēkus vai iesaistīties darbībās, kas notiek netālu no jums, un tādējādi pievienoties globālajai kustībai, kas rīkojas, lai sasniegtu ilgtspējīgas attīstības mērķus. Laba iespēja uzsākt ko jaunu būs novembrī, kad notiks Globālās izglītības nedēļa.

Raksts sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.